ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9309055
*
nr 930 9055
Spegel
slipat glas, höjd: 88
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 december 2014
kl 18:33:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/12 17:09:20
1
Vinnande bud
15/12 18:21:28
2
600 kr
15/12 18:21:28
1
700 kr (Budbetjänt)
15/12 18:28:55
3
800 kr
15/12 18:28:56
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: slipat glas spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 930 9055
Spegel
slipat glas, höjd: 88
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 december 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/12 17:09:20 | 1 | Vinnande bud |
15/12 18:21:28 | 2 | 600 kr |
15/12 18:21:28 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
15/12 18:28:55 | 3 | 800 kr |
15/12 18:28:56 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: slipat glas spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53